Motorola MotoGO EX430

Motorola MotoGO EX430
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии104 x 63.9 x 13 mm (4.09 x 2.52 x 0.51 in)
Тежина100 g (3.53 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.2 инчи (~182 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна50 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
CPUMTK 6276W
GPSДа
РадиоДа
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 910 mAh
Во мирување До 350 часа
РазговорДо 5 часа