Motorola RAZR V MT887

Motorola RAZR V MT887
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G TD-SCDMA 1880/2010
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии128.5 x 65.8 x 8.4 mm (5.06 x 2.59 x 0.33 in)
Тежина125 g (4.41 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1750 mAh
Во мирување До 240 часа
РазговорДо 14 часа