Motorola MOTOKEY 3-CHIP EX117

Motorola MOTOKEY 3-CHIP EX117
4.0
3.0
1.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 & SIM
Мрежа 3G
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии102 x 59 x 12.8 mm (4.02 x 2.32 x 0.50 in)
Тежина87 g (3.07 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии220 x 176 пиксели, 2.0 инчи (~141 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар1000 контакти, Повик со слика
ПовициДа
Интерна50 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G
WLAN 
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
RAM64 МВ
GPSНе
РадиоStereo FM radio
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Кафеава, Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 750 mAh
Во мирување До 400 часа
РазговорДо 3 часа