Motorola ATRIX TV XT682

Motorola ATRIX TV XT682
8.0
8.0
8.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 854 пиксели, 4.0 инчи (~245 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна1 GB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.7 (Gingerbread)
CPU1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор