Motorola ATRIX TV XT687

Motorola ATRIX TV XT687
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии119.8 x 60.5 x 9.9 mm (4.72 x 2.38 x 0.39 in)
Тежина129.7 g (4.55 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 854 пиксели, 4.0 инчи (~245 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна150 MB, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Темно сива
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 500 часа (2G) / До 400 часа (3G)
РазговорДо 10 часа (2G) / До 6 часа (3