Motorola ATRIX HD MB886

Motorola ATRIX HD MB886
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100
ОбјавенЈули 2012
Големина
Димензии133.5 x 69.9 x 8.4 mm (5.26 x 2.75 x 0.33 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1780 mAh
Во мирување (2G) / До 205 часа (3G)
Разговор (2G) / До 9 часа (3G)