Motorola Defy Pro

Motorola Defy Pro
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈули 2012
Големина
Димензии110 x 66 x 12 mm (4.33 x 2.60 x 0.47 in)
Тежина115 g (4.06 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 2.7 инчи (~214 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM radio
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1700 mAh
Во мирување До 324 часа
РазговорДо 12 часа