Motorola DROID RAZR HD

Motorola DROID RAZR HD
7.7
7.3
6.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенСептември 2012
Големина
Димензии131.9 x 67.9 x 8.4 mm (5.19 x 2.67 x 0.33 in)
Тежина146 g (5.15 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.7 инчи (~312 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB (12 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), може да се надгради до v4.1
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS, S-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна, Бела

- SNS интеграција
- HDMI порт
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- Организер
- Преглед и едитирање на документ
- Гласовно бирање/пораки/команди

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 2530 mAh
Во мирување До 286 часа
РазговорДо 24 часа