Motorola RAZR i XT890

Motorola RAZR i XT890
7.0
7.0
7.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенСептември 2012
Големина
Димензии122.5 x 60.9 x 8.3 mm (4.82 x 2.40 x 0.33 in)
Тежина126 g (4.44 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED Напреден екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB (5 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц, проверка на квалитет
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, проверка на квалитет
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), може да се надгради до v4.1
CPU2 GHz Intel Atom
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS, S-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- Организер
- Преглед за документи
- Преглед за слики
- Гласовно бирање/пораки/команди
 

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2000 mAh
Во мирување
РазговорДо 20 часа