Motorola Electrify M XT905

Motorola Electrify M XT905
8.0
8.5
8.0
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1700 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенНоември 2012
Големина
Димензии123.2 x 61.5 x 8.6 mm (4.85 x 2.42 x 0.34 in)
Тежина111.1 g (3.92 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED Напреден екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB (5 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.5 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црно/Сива

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- Организер
- Преглед за документи
- Преглед за слики
- Гласовно бирање/пораки/команди

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2000 mAh
Во мирување (2G) / До 432 часа (3G)
Разговор (2G) / До 16 часа 40 мин (3G)