Acer Iconia Tab A511

Acer Iconia Tab A511
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии260 x 175 x 11 mm (10.24 x 6.89 x 0.43 in)
Тежина777 g (1.71 lb)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии1280 x 800 пиксели, 10.1 инчи (~149 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипДа
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16/32 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, 1 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A9
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна, Сребрена

 

- HDMI порт
- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Преглед на документ
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 9800 mAh (36 Wh)
Во мирување
РазговорДо 15 часа