Acer Iconia Tab A701

Acer Iconia Tab A701
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии259.8 x 175 x 10.9 mm (10.23 x 6.89 x 0.43 in)
Тежина667 g (1.47 lb)
Дисплеј
ТипLCD екран на допир, 16M бои
Димензии1920 x 1200 пиксели, 10.1 инчи (~224 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипMP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot, DLNA
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A9
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Сива

 

- HDMI порт
- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Преглед на документ
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 9800 mAh (36 Wh)
Во мирување
РазговорДо 12 часа