Acer Iconia Tab A210

Acer Iconia Tab A210
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
Објавен2012, Q3
Големина
Димензии260 x 175 x 12.4 mm (10.24 x 6.89 x 0.49 in)
Тежина712 g (1.57 lb)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 10.1 инчи (~149 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8/16 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB v2.0, USB поддршка
Камера
Примарна Да
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUQuad-core 1.2 GHz
RAM1 GB DDR2
GPSДа
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 3260 mAh
Во мирување
Разговор