Acer CloudMobile S500

Acer CloudMobile S500
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии127 x 65.8 x 9.9 mm (5.0 x 2.59 x 0.39 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.3 инчи (~342 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p
Секундарна Да, HD
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM radio
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

 

- CloudMobile cloud service
- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Гласовно бирање/команди/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1460 mAh
Во мирување -
Разговор-