Acer Liquid Glow E330

Acer Liquid Glow E330
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии117 x 58.5 x 11.5 mm (4.61 x 2.30 x 0.45 in)
Тежина125 g (4.41 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 3.7 инчи (~252 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна1 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz Cortex-A5
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна, Бела, Пинк

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Гласовно бирање/команди/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1300 mAh
Во мирување -
Разговор-