Acer Liquid Gallant E350

Acer Liquid Gallant E350
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии129 x 65.9 x 9.9 mm (5.08 x 2.59 x 0.39 in)
Тежина145 g (5.11 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.3 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz ARM Cortex-A9
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM radio
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување -
Разговор-