Acer Liquid Z110

Acer Liquid Z110
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100 - SIM 1 само
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии110 x 61.5 x 12.3 mm (4.33 x 2.42 x 0.48 in)
Тежина100 g (3.53 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANДа
BluetoothДа
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS
РадиоTBD
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po
Во мирување До 450 часа
РазговорДо 5 часа