Acer Iconia Tab A110

Acer Iconia Tab A110
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии193 x 126.5 x 11.4 mm (7.60 x 4.98 x 0.45 in)
Тежина390 g (13.76 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии600 x 1024 пиксели, 7.0 инчи (~170 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS (3G model) поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црно-сребрена

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 3420 mAh (12.7 Wh)
Во мирување До 270 часа
РазговорДо 7 часа 30 мин (multimedia)