ZTE R230

ZTE R230
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Објавен2010
Големина
Димензии108 x 46 x 13 mm (4.25 x 1.81 x 0.51 in)
Тежина80 g (2.82 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии176 x 220 пиксели, 1.8 инчи (~157 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна10 MB
Слот за картичка microSD, до 8GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP (само моделот R230BT)
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280 x 1024 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоFM radio
ПоракиSMS, MMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 720 mAh
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 4 часа 30 мин