ZTE X990D

ZTE X990D
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1
Мрежа 3G
Објавен2010
Големина
Димензии107 x 61 x 12 mm (4.21 x 2.40 x 0.47 in)
Тежина90 g (3.17 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.5 инчи (~160 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации; MP3, Рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD, до 8GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор