ZTE Sage

ZTE Sage
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
Објавен2010
Големина
Димензии93 x 49 x 13.5 mm (3.66 x 1.93 x 0.53 in)
Тежина80 g (2.82 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 56K бои
Димензии 
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна10 MB
Слот за картичка microSD, до 8GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280 x 1024 пиксели
Опции
Видео Не
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио
ПоракиSMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 144 часа
Разговор