ZTE Blade

ZTE Blade
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии116 x 56.5 x 11.8 mm (4.57 x 2.22 x 0.46 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED или LCD екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.5 инчи (~267 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна150 MB меморија, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2GB вклучена
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot (Android 2.2)
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.1 (Eclair), може да се надгради до v2.2
CPU600 MHz ARM 11
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1250 mAh
Во мирување До 192 часа
РазговорДо 4 часа