ZTE Rio

ZTE Rio
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
Објавен2011
Големина
Димензии107 x 61 x 12 mm (4.21 x 2.40 x 0.47 in)
Тежина90 g (3.17 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна1 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANНе
BluetoothДа
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоFM radio
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Black, Pink
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 550 часа
РазговорДо 8 часа 20 мин