ZTE U900

ZTE U900
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G TD-HSDPA / 1900 / 2100
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.5 инчи (~267 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid-based OPhone OS v2.0
GPSДа, со A-GPS поддршка
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор