ZTE Score

ZTE Score
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900 / 1700 / 2100
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенСептември 2011
Големина
Димензии112 x 61.4 x 12.5 mm (4.41 x 2.42 x 0.49 in)
Тежина122 g (4.30 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна512 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 4GB вклучени
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.4 (Gingerbread)
CPU600 MHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1200 mAh
Во мирување До 250 часа
РазговорДо 4 часа