ZTE Warp

ZTE Warp
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенСептември 2011
Големина
Димензии130 x 69 x 11 mm (5.12 x 2.72 x 0.43 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2560х1920 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1 GHz
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Црна
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1600 mAh
Во мирување До 225 часа
РазговорДо 5 часа