ZTE Memo

ZTE Memo
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенОктомври 2011
Големина
Димензии114 x 61 x 13 mm (4.49 x 2.40 x 0.51 in)
Тежина111 g (3.92 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар1000 контакти, Повик со слика
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да, QVGA
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSДа
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Сива
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1150 mAh
Во мирување До 400 часа
РазговорДо 5 часа