ZTE FTV Phone

ZTE FTV Phone
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенНоември 2011
Големина
Димензии116 x 56.5 x 11.8 mm (4.57 x 2.22 x 0.46 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.5 инчи (~267 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна150 MB меморија, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2GB вклучени
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPU600 MHz ARM 11
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Бела, Црна, Златна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1250 mAh
Во мирување До 192 часа
РазговорДо 4 часа