ZTE Light Tab 2 V9A

ZTE Light Tab 2 V9A
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенДекември 2011
Големина
Димензии202 x 122 x 12.6 mm (7.95 x 4.80 x 0.50 in)
Тежина389 g (13.72 oz)
Дисплеј
ТипLCD екран на допир
Димензии600 x 1024 пиксели, 7.0 инчи (~170 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.2 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1.4 GHz Scorpion
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM radio
ПоракиSMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 3400 mAh
Во мирување
РазговорДо 7 часа