ZTE Optik

ZTE Optik
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии193 x 119.4 x 13.2 mm (7.60 x 4.70 x 0.52 in)
Тежина400 g (14.11 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии800 x 1280 пиксели, 7.0 инчи (~216 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v3.2 (Honeycomb)
CPUDual-core 1.2 GHz Scorpion
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 4000 mAh
Во мирување
Разговор