ZTE PF200

ZTE PF200
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.2 GHz processor
GPSДа, со A-GPS поддршка
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Кафеава
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор