ZTE V875

ZTE V875
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии122 x 60 x 11.3 mm (4.80 x 2.36 x 0.44 in)
Тежина125.4 g (4.41 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии360 x 480 пиксели, 3.2 инчи (~188 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU600/800 MHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор