ZTE Style Messanger

ZTE Style Messanger
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии107 x 60 x 10.3 mm (4.21 x 2.36 x 0.41 in)
Тежина95 g (3.35 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 56K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка TBD
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANНе
BluetoothДа
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор