ZTE Style Q

ZTE Style Q
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии113 x 59 x 10.3 mm (4.45 x 2.32 x 0.41 in)
Тежина100 g (3.53 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.8 инчи (~143 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU600 MHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор