ZTE Nova 3.5

ZTE Nova 3.5
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии112.4 x 59.9 x 11 mm (4.43 x 2.36 x 0.43 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии360 x 480 пиксели, 3.5 инчи (~171 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU800 MHz
RAM256 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Calendar
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор