ZTE PF112 HD

ZTE PF112 HD
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии130 x 66 x 8.5 mm (5.12 x 2.60 x 0.33 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, UMA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Calendar
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1650 mAh
Во мирување
Разговор