ZTE Era

ZTE Era

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии7.8 mm тенок
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, UMA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUQuad-core 1.3 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

 - SNS интеграција

- TV-out (via MHL A/V link)
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Calendar
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор