ZTE V9S

ZTE V9S
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 10.1 инчи (~149 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v3.2 (Honeycomb)
CPUDual-core 1.2 GHz Scorpion
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- HDMI port
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор