ZTE T98

ZTE T98
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G TD-SCDMA 1880/1920, 2010/2025
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1280 пиксели, 7.0 инчи (~213 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUQuad-core 1.5 GHz
RAM1 GB
GPSДа
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-lon
Во мирување
Разговор