ZTE Light Tab 300

ZTE Light Tab 300
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 7.0 инчи (~216 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jack
Меморија
Повици-
Интерна
Слот за картичка TBD
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
ПоракиSMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор