ZTE N880E

ZTE N880E
10
9.0
8.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 7.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии119 x 61 x 10.4 mm (4.69 x 2.40 x 0.41 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRS-
EDGE 
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна  
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread), може да се надгради до v4.1.1
CPU1 GHz Cortex-A5
RAM512 MV
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM radio
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1650 mAh
Во мирување
Разговор