ZTE Blade III

ZTE Blade III
7.4
7.5
7.3
Вкупно гласови: 17
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенСептември 2012
Големина
Димензии123 x 63.5 x 10 mm (4.84 x 2.5 x 0.39 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB storage (2.5 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, D
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM radio
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

 

- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1600 mAh
Во мирување
Разговор