ZTE Warp Sequent

ZTE Warp Sequent
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенСептември 2012
Големина
Димензии127 x 64.8 x 9.9 mm (5.0 x 2.55 x 0.39 in)
Тежина129.8 g (4.55 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB (2.6 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPU1.4 GHz Scorpion
RAM768 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-lon 1650 mAh
Во мирување До 220 часа
РазговорДо 7 часа