ZTE Anthem 4G

ZTE Anthem 4G
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1700 / 1900 / 2100
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенСептември 2012
Големина
Димензии130.1 x 68.1 x 13.7 mm (5.12 x 2.68 x 0.54 in)
Тежина189.9 g (6.67 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB (2.3 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANДа
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- HDMI port
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1780 mAh
Во мирување До 244 часа
РазговорДо 4 часа