ZTE Flash

ZTE Flash
9.0
9.0
9.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенНоември 2012
Големина
Димензии133.9 x 65.7 x 9.7 mm (5.27 x 2.59 x 0.38 in)
Тежина142 g (5.01 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi ho
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 12.6 MP, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1780 mAh
Во мирување До 216 часа
РазговорДо 8 часа