BlackBerry Curve 9220

BlackBerry Curve 9220
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенАприл 2012
Големина
Димензии109 x 60 x 12.7 mm
Тежина102 g (3.49 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.44 инчи (~164 ppi густина на пиксел)
 

- Touch-sensitive optical trackpad

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, полифонични мелодии
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.1
RAM512 МВ
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Пинк, Бела, Сина

 

- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1450 mAh
Во мирување До 432 часа
РазговорДо 7 часа