BlackBerry Curve 9320

BlackBerry Curve 9320
3.0
3.0
3.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии109 x 60 x 12.7 mm (4.29 x 2.36 x 0.5 in)
Тежина103 g (3.63 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.44 инчи (~164 ppi густина на пиксел)
 

- Touch-sensitive optical trackpad

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, полифонични мелодии
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, LED блиц, проверка на квалитет
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.1
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- BBM клуч
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1450 mAh
Во мирување До 432 часа
РазговорДо 7 часа