BlackBerry 4G LTE PlayBook

BlackBerry 4G LTE PlayBook
2.0
1.0
1.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии194 x 130 x 10 mm (7.64 x 5.12 x 0.39 in)
Тежина425 g (14.99 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии600 x 1024 пиксели, 7.0 инчи (~170 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна32 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n
BluetoothДа, v3.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, 1080p
Секундарна Да, 3 MP
Додатоци
OSBlackBerry Tablet OS v2.0
CPUDual-core 1.5 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

 

- Micro HDMI port
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- BlackBerry Bridge
- Media player MP3/WMA/AAC+
- Video player DivX/WMV/XviD/3gp
- Организер
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипСтандардна батерија
Во мирување -
Разговор-