Nokia Lumia 620

Nokia Lumia 620
8.5
8.6
8.4
Вкупно гласови: 18
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенДекември 2012
Големина
Димензии115.4 x 61.1 x 11 mm, 76 cc (4.54 x 2.41 x 0.43 in
Тежина127 g (4.48 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.8 инчи (~246 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна8 GB меморија
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSClass B
EDGEClass B
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1936 пиксел, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8
CPUДво-јадрен 1 GHz Krait
RAM512
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Тиркизна, Портокалова, Пурпурна, Жолта, Зелена, Бе
- SNS интеграција
- MP3/WAV/eAAC+/WMA player
- MP4/H.264/H.263/WMV player
- 7GB слободна SkyDrive меморија
- Едитирање на видео/слика
- Прелистувач/Уредувач на документи
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст

 

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1300 mAh (BL-4J)
Во мирување До 330 часа
РазговорДо 14 часа 40 мин (2G) / До 9