Philips F718

Philips F718
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенНоември 2011
Големина
Димензии99.9 x 50 x 11.9 mm (3.93 x 1.97 x 0.47 in)
Тежина138 g (4.87 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.6 инчи (~154 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна45 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Сива

 

- MP3/AAC+/WMA/WAV player
- MP4/H.263/H.264 player
- MP3/WAV/AAC player
- Говорно бирање/мемо
- Организер
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 800 mAh
Во мирување
Разговор